Arvasite, et pärast (kes enam mäletabki, millal see oli!) Skype'i ning juba luitunud e-valimisi on Eesti kui digiriigi maine pleekima löönud? See võis nii olla, kuniks tuli koroona.

Nüüd, kui otsida sõna Global Hack, leiad vasteid kümnetest maailma väjaannetest ja kanalitest CNN-iga alustades ning Forbesiga lõpetades. Eesti algatus viirus ära häkkida on levinud enam kui 50-sse riiki ning temast on võtnud (alles koopiatena) eeskuju taolised gigandid nagu Microsoft ja Google. Eesti kujundab päriselt maailma - ja palju rohkem, kui meie suuruse põhjal võiks arvata.

Krister Parisele näitasid kilde "uuest normaalsusest", kuhu maailm Eestiga avangardis tüürib, Global Hacki peaorganisaator Kai Isand ning kommunikatsioonijuht Elis Tootsman.

Sest eks ole küsimus märksa laiem: kumb jääb viirusega võitlemisel peale: autokraatlik vabaduste piiramine või vastupidi, vabad demokraatiad. Eestil on suurepärane võimalus anda eelis vabadusele.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!