COVID-19 pandeemia on toonud inimkonna mälust pinnale vanu traumasid, näiteks 1918. aasta Hispaania gripi pandeemia kui ka 14. sajandi katkulaine, märgib Tamm.

-Kas maailmalõpu ootus on midagi kristlikule kultuurile omast või võis ka juba antiikmaailmas kohata seda, et inimesed ootasid elu lõppu Maa peal sellisel kujul, nagu see neile tuntud oli?

Maailmalõpu ootus on pigem kultuuriline universaal, kui midagi kristlikule kultuurile ainuomast. Kõige varasemad tunnistused maailmalõpu manamistest pärinevad juba Muistsest Lähis-Idast, mitmeid näiteid leiab antiikmaailmast, samuti muinaspõhja kirjandusest.

Kuid tuleb nõustuda, et kõige rikkalikum apokalüptilise kirjanduse traditsioon võrsus judaismi rüpes ja sealt ammutas ulatuslikult ideid ka kristlus, seda nii Vanas Testamendis -kust põhiosa juudi apokalüptilistest tekstidest jäi siiski välja- kui ka Uues Testamendis - näiteks Johannese Ilmutusraamat, millest sai kristliku maailmalõpukultuuri tüvitekst.

-Miks kristlastes Kristuse teise tuleku ja sellega koos maailmalõpu- mis arvati esialgu juhtuvat õige pea - mitte realiseerumine pettumust ei tekitanud?

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!