Minevikus on kirik valitsejate jaoks olnud võimas instrument ühiskonna juhtimiseks ning sellest tihedad sidemed riigi-ja kirikuisade vahel. Ka praeguse koroonakriisi puhul on teada, et riik kavatseb usuorganisatsioonidele rahaliselt õla alla panna, samas on siiani hägune kas ja kui palju toetab Ratase valitsus lisaeelarvest teadus-ja arendustegevust ülikoolides. Forte uuris seda Tallinna Tehnikaülikooli rektori, akadeemik Jaak Aaviksoo käest, kes rõhutab, et kriisist väljumise võti peitub hariduses, tänapäevastes tehnoloogiates ja säästvas arengus.

-Kas ülikoolid on koroonakriisi ajal valitsuse käest toetust küsinud?

Otseselt mitte, kuid Eesti Teadusagentuuri kaudu on seoses kriisiga esitatud taotlusi ning neid praegu menetletakse. Valitsust nõustava Teadus-ja Arendusnõukogu istungil tõstatatakse see teema 5. mail. Kriisiga seoses on täiendav rahastus teadusele ette nähtud. Minu paremate teadmiste järgi peaks näiteks Tartu Ülikool saama neli miljonit labori sisseseade jaoks. Ütleme nii, et teadus päris ilma ei jää. Aga mis mahus tuleb otsus, mis puudutab teatud teadusteemade rahastamist on praegu vara öelda ja ma ei hakka selle üle spekuleerima, aga see peaks selguma lähinädalatel.

-Kas praegune kriis toob täiendavat rahastust ka teatavatele uurimissuundadele Tallinna Tehnikaülikoolis?

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!