Sellisele järeldusele jõudis Tartu Ülikooli füüsika instituudi keskkonnafüüsika labor, kui oli hinnanud koduste materjalide kõlblikkust aerosooliosakeste filtreerimiseks.
Labori juhataja ja keskkonnafüüsika professori Heikki Junnineni sõnul uuritakse tavapäraselt selles laboris atmosfääri aerosooliosakesi ja nende mõju tervisele ja kliimale - selleks on olemas rikkalik aparatuur ja oskusteave aerosooliosakeste genereerimises, separeerimises ning mõõtmises.
Hindamaks erinevate koduste materjalide võimet filtreerida õhust osakesi, püstitati aga eksperiment, mis võimaldas toota soovitud 

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!