Irja Lutsar rõhutab, et vaja on jätkata hügieeninõuete järgimist ning suurtest rahvahulkadest eemale hoidmist ka peale epideemia vaibumist Eestis, kuna mujalt maailmast ei ole COVID-19 veel kuhugi kadunud.

Kas COVID-19 esimene laine Eestis on lõppemas?

Me ei tea hetkel, mis selle järel saama hakkab, kuid praeguse seisuga on nakatumiste arv oluliselt langenud. Samas peame tegema ühe sammu korraga, sest avamised alles algasid sellel esmaspäeval ning praegu on veel liiga vara öelda, mis juhtuma hakkab. Elame-näeme.

Kui Eesti oleks saareriik keset ookeani, nagu Island, siis võiks öelda, et me oleme COVID-19-st lahti saanud, aga kohe kui piirid avatakse, on olemas oht, et viirus tuuakse uuesti Eestisse.

Lugesin Postimehest, et olete vastu piiri avamisele Soomega. Kas te näete selles hetkel peamist ohtu?

Postimehe ajakirjanik valis oma loole väga ebaõnnestunud pealkirja ning tõlgendas teadusnõukogu 

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!