Eestis on riiklikult kinnitatud andmeil tänaseks surnud 63 COVID-19 haigusega inimest ning haigestunuid on olnud 1774.  

Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna juhataja Mari-Anne Härma kinnitas Fortele, et selle nädala  seisuga on suremus - ehk surnud isikute protsent haigete üldarvust - Eestis 3,53 protsenti. Selle hulka loeb riigistatistika COVID-19 põhjustatud surmad kui ka need juhud, kus on COVID-19 kaasuv.

Riikliku statistika puhul on oluline, et arvesse lähevad vaid tõestatult juhtumipõhised haigestumised surmad - seda nimetatakse CFR-meetodiks (Case Fatality Rate) ning väga määrav on see, kui palju ja mis etapis inimest on testitud Ligikaudu sellisest suremuse protsendist on koroonahaiguse puhul igal juhul räägitud selle avastamise esimestest päevadest.

Mõnevõrra üllatuslikult selgus aga sel nädalal, et tegelik koroonahaigusesse suremuse protsent võib osutuda lausa neli korda väikemaks. Tartu Ülikooli vanemteadur Krista Fischer käis nimelt neljapäeval riigikogus tutvustamas oma viimaseid arvutusi ja nende kohaselt võib koroonahaiguse tegelik suremus olla Eestis vaid 0,8 protsenti.

Millest nii kardinaalne erinevus?

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!