„Et me inimestena saaksime olla kindlad, et keegi andmete saajatest, keda võib olla rohkem kui näiteks terviseamet, ei tee meie andmetega vargsi teisi toiminguid, on vaja arvestada vaikimisi ja lõimitud andmekaitse põhimõtteid," ütles Pille Lehis intervjuus portaalile Geenius.

Ta märkis, et õige on arvestada neid põhimõtteid juba siis, kui hakatakse koroonaäpi loomise ideed projektiks visandama. „Iga IT-arendus olgu läbimõeldud, turvaline ja läbipaistev! Nagu öeldakse, asjad ei pea olema vaid õigesti tehtud, aga nad peavad ka õigesti tehtuna välja paistma," rääkis

Pille Lehis rõhutas, et koroonaäpiga seotud kasutajate andmeid kandev server peab olema majutatud Eesti või Euroopa majanduspiirkonna ettevõtte pilve, kes mõistagi hoiab andmeid samuti vaid Euroopas.

Loe täispikkuses intervjuud portaalist Geenius

Eestis loob koroonaäppi sotsiaalministeeriumi eestvedamisel toimiv konsortsium.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!