Ruth Kalda uurimuste kohaselt (küsitleti 9000 inimest ja koroonatest tehti 7000 inimesele) on Eestis koroonaviirusega kokkupuutes olnud ligi 1 protsent täiskasvanud elanikkonnast ehk kuni 10 0000 inimest.

Te uurisite koroona levikut väga erinevates rahvastikurühmades, mida võib selle viiruse kohta öelda - milliseid Eesti elanikkonna rühmasid ta kõige valusamalt ründas?

Vanuseliselt on ta kõige enam esindatud 40-64-aastaste inimeste hulgas, järgnevad alla 40 aastased ja kõige vähem puudutatud on tegelikult vanemad kui 65-aastased. See tulemus on päris hea, kuna nemad on kõige enam ohustatud. Ju nad on ennast ka väga hästi isoleerinud ja kontakte vältinud.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!