Imperial College Londoni teadlased leiavad 11 riigi piirangute mõju käsitlenud uuringu tulemustes, et peamiselt märtsis kehtestatud piirangutel oli oluline mõju nakatuvuse kordaja madalale viimisel mai alguseks, kirjutab Reuters.

Uuringu kohaselt oli mai alguseks Austrias, Belgias, Suurbritannias, Taanis, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Norras, Hispaanias, Rootsis ja Šveitsis kokku 12-15 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Võrreldes surmade arvuga, mida teadlaste mudeli järgi ennustati juhuks, kui mingeid sulgemismeetmeid ei rakendataks, leidsid nad, et piirangutega hoiti ära umbes 3,1 miljonit surmajuhtumit.

Ühes teises - USA teadlaste - uuringus, mis avaldati ajakirjas Nature, leiti, et Hiinas, Lõuna-Koreas, Itaalias, Iraanis, Prantsusmaal ja Ameerika Ühendriikides rakendatud meetmed hoidsid ära umbes 530 miljonit COVID-19 haigusjuhtumit.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!