Algselt mai lõpuks valmima pidanud äpi kasutaja saab tulevikus mobiiltelefoni teate, kui ametlikult registreeritud viiruskandja on tema mobiili Bluetoothi leviulatuses olnud. Selliseid rakendusi tehakse ja on kasutusele võetud praegu kõikjal maailmas.

Lisaks annab see rakendus soovitusi, mida edasi teha - kas jääda igaks juhuks kaheks nädalaks isolatsiooni. Positiivseks saavad end rakenduses märkida ainult need, kellel on viirus tõesti Digiloo andmeil tuvastatud.

Tõenäoliselt just Digiloo - ehk täpsemalt patsiendiportaali - muudatused sotsiaalministeeriumi IT-maja TEHIKu poolt äpi valmimise edasi lükkasidki.

„Patsiendiportaali vajalikud arendused peaksid arendajate hinnangul jõudma lõpuni järgmisel nädalal ja esimesed tervikkomponendid jõuavad turvatestimisesse lähipäevil," ütles Fortele sotsiaalministeeriumi pressiesindaja.

Ta märkis, et ministeerium soovime jätta seejärel veel ühe kuu veel põhjalikeks turvatestideks.

„See tähendab, et äpp võiks väljalaskeks valmis olla augusti teiseks pooleks. Peamine prioriteet praegu on teha võimalikult kvaliteetne ja turvaline toode," sõnas pressiesindaja.

Rakendust ennast arendavad ettevõtted Velvet, Mooncascade, Mobi Lab, Iglu, Icefire, Guardtime, FOB Solutions, Fujitsu Estonia, Cybernetica ja Bytelogics.

Koroonaviiruse levimisest tingitud eriolukord lõppes Eestis 17. mail. Eestis on tuvastatud 1984 koroonahaigestumise juhtu, eile lisandus üks. Spetsialistid eeldavad, et sügisel võib järgneda haiguspuhangu teine laine.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!