USA valitsus esitas esialgse tellimuse 100 miljoni annuse kohta 1,95 miljardi dollari eest ja võib hankida kuni 500 miljonit täiendavat annust. Ameeriklased hakkavad lepingu kohaselt saama vaktsiini tasuta, teatasid ettevõtted.

Jutt käib vaktsiinikandidaadi BNT162 versioonidest b1 ja b2, mille arendasid koostöös välja Pfizer and BioNTech ning mis põhineb mRNA tehnoloogial. Hetkel on käimas kliinilised testid ning kusagil maailmas seda veel ei kasutata.

USA terviseameti juht Alex Azar märkis, et USA loodab esimesed vaktsineerimised läbi viia selle aasta lõpus.

Ettevõtted loodav toota 2020. aasta lõpuks kogu maailmas kuni 100 miljonit doosi ja enam kui 1,3 miljardit annust 2021. aasta lõpuks.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!