Molekulaarimmunoloogia professor Pärt Petersoni sõnul on oodatav, et pärast viiruse põdemist antikehade tasemed langevad, kirjutab ERR Novaator.

"Pigem näen siin liiga suurt üldistust, et antikehad kaovad ja immuunsus kaob. See pigem langeb ja see on oodatav – nii peabki olema," lausus Peterson. Siiski on põhjapanevaid järeldusi siinkohal keeruline teha, sest koroonaviirus on üsna uus.

"Kaua immuunsuskaitse kui selline säilib, selle kohta on täpselt poole aasta andmed," rääkis Peterson ja lisas, et tema panustaks sellele, et immuunsus viiruse vastu püsib ja järgmine kord, kui satume kokkupuutesse viirusega, oleme kaitstud.

Hiljuti avaldatud uuringust, mis tehti Londoni kuningliku kolledži juhtimisel, selgus, et pärast koroonaviirusesse nakatumist tekkis 60 protsendil esimestel nädalatel kõrge antikehade tase.

Kolme kuu möödudes oli antikehade kõrge tase säilinud vaid 16,7 protsendil patsientidest, 90 päeva pärast polnud mõnel patsiendil enam veres üldse antikehi.

Loe täisteksti saidil ERR Novaator

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!