Esialgsete uuringute kohaselt ründab COVID-19 rasedaid üsna raevukalt. Õigupoolest võib öelda, et naiste kehad on raseduse tõttu haigusele vastuvõtlikumad. Põhjuseid on mitu, kirjutab ERR Novaator.

Rasedusega teeb kogu immuunsüsteem läbi suuri muutuseid, et keha väikest külalist ei tõrjuks. Sellest tulenevalt kipuvad õrnal ajal ka muud tervisehädad naisi kimbutama.

Koroonal on kombeks esmajärjekorras kopsude ja südameveresoonkonna tööd mõjutada. Rasedatel on aga mõlemad juba niigi koormatud. Nimelt jääb loote kasvades kopsudele vähem ruumi, mistõttu nende töö on häiritud ja paljud naised kipuvad pingutuse korral tavapärasest enam hingeldama.

Loe täisteksti saidil ERR Novaator

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!