Ministeeriumi alus- ja põhihariduse osakonna juhataja Liina Põld ütles, et koolid on piisavalt iseseisvad ja pädevad ka selleks, et hankida endale vajalikke kaugõppeprogrammide litsentse.

Praegune riiklik õppekava on koostatud eeldusel, et toimub kontaktõpe. Kas riiklikku õppekava on distantsõppe võimaldamiseks tänaseks muudetud?

Riiklikku õppekava distantsõppe võimaluse valguses muudetud ei ole. See on koostatud piisava paindlikkusega, jättes koolile ja õpetajale otsustusvabaduse nii õpetamise metoodika, õppematerjalide kui hindamispõhimõtete valikul. Näiteks on riiklikus õppekavas õpitulemused kirjas mitte klasside vaid kooliastmete kaupa.

Üldharidusvaldkonna seadusandluses puuduvad terminid "kontaktõpe" ja "distantsõpe"...

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!