„Eesti ei ole allkirjastanud AstraZeneca'ga lepingut, vaid oleme andnud oma nõusoleku osaleda eelostulepingus, mille Euroopa Komisjon sõlmib liikmesriikide nimel," teatas Fortele sotsiaalministeerium.

Ministeeriumi kinnitusel käivad sarnased ühised läbirääkimised Euroopa Komisjoni eestvedamisel veel teiste tootjatega - kokku umbes 10 vaktsiiniarendajaga, kelle hulgas on nii suuri ravimitootjaid kui ka väiksemaid arendajaid.

„Esialgsed kokkulepped on saavutatud ka Sanofi-GSK ja Johnson&Johnson'iga," teatas ministeerium.

Kõik EL liikmesriigid on andnud Euroopa Komisjonile volituse pidada läbirääkimisi vaktsiinitootjatega ja sõlmida eelostulepinguid. Lepingud on konfidentsiaalsed, kuna läbirääkimised teiste tootjatega veel käivad ja nende avaldamine võib kahjustada EL finantshuve.


Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!