„On suur viga arvata, et viirus on leebemaks muutunud. Ei ole, viirus on sama, mis kevadtalvel," ütles Andres Merits vastuseks Forte palvele kommenteerida meestearst Margus Punabi ja teistearvamust, et koroonaviiruse kõige agressiivsemad tüved on ilmselt põhiosas välja surnud.

Margus Punab kirjutas täna sotsiaalmeedias, et panustaks täna põhiosas sellele, et viirus on muutunud. "Kõige agressiivsemad tüved on ilmselt põhiosas välja surnud. Oluline vastuseta küsimus on, et kas suremus sellesse haigusesse ületab täna veel gripi oma? Suure tõenäosusega on meil täna COVIDi puhul tegemist tavalise viirusega paljude teiste kõrval, millega peame edaspidi jätkuvalt koos elama ja millega oma eluolus arvestama peame," kirjutas Punab. 

„Kahjuks eksib Margus Punab selles osas tõsiselt," arvas Andres Merits. 

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!