Mari-Anne Härma ütleb, et kui põdeda koroonahaigus läbi sügisel, kus inimene on kogu suve terve olnud, korralikult trenni teinud, hästi toitunud ja väljas jalutanud, siis on tema immuunsüsteem tugevam ja ta saab selle haigusega paremini hakkama.

Öelge palun, kas mind tuleks vangi panna, kui leian, et üks keskealine täiesti terve inimene ei peaks praegu koroonat kartma ja muudkui põgenema-põgenema-põgenema. Kas poleks just praegu ideaalne aeg see viirus endale ninna tõmmata ja antikehad kätte saada - oleme pärast suve terved ja tugevad ja vastupanuvõimelised. Varem või hiljem pean ma temaga hakkama koos elama.

Oluline on siin see, et kui sa tead, et sa oled haige või lähikontaktne - kas te lähete oma vanema juurde?

Ei, muidugi mitte.

Samamoodi teiega näen koroonaviirust ka mina. Ma ei karda seda, sest andmed näitavad, et noored põevad ta kergelt läbi. Hospidaliseerimisi noorte seas on väga vähe.

Riskirühmad - jah, neid tuleb kaitsta. See ei tähenda, et me peame oma vanavanemad koju luku taha panema, vaid tasub läbi mõelda oma tegevused - kas me ikka lähme suure suguvõsaga sinna sünnipäeva pidama või jalutame kuskil väljas.

Aga noortel inimestel, lastel - täiesti normaalne elu läheb edasi. Tuleb lihtsalt mõelda oma tegevuse mõju, teiste tervisele ja püüdma seda kaitsta.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid: