Hispaanias asuva Marqués de Valdecilla ülikooli haigla COVID-19-patsientide uuringu põhjal võib eeldada, et koroonanakkuse vastu võitlemisel on kasu D-vitamiinist – mida eestimaalastel üldiselt teadupoolest napib.

Uuringu autorid usuvad, et D-vitamiiniravi tugevdab COVID-19-haigel lihasluukonna seisundit ja immuunsüsteemi.

Haigla 216 patsiendist enam kui 80 protsendil tuvastati veres D-vitamiini vähesus; piisavalt oli seda seega vaid igal viiendal. Puudus oli levinum meeste seas. Madalama tasemega patsientidel olid ka kõrgemad põletikunäitajad (ferritiin, D-dimeer).

Teadlased pole ikka veel päris selgeks saanud, kuidas D-vitamiin keha teisi süsteeme mõjutab, aga mitmed uuringud on toonud kinnitust selle hormooni positiivsele mõjule meie tervisele, eriti mis puudutab kaitset põletike vastu.

Uuring ilmus teadusajakirjas The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!