Teadlased märgivad, et antikehad on tekkinud varasematest külmetushaigustest, mida on põhjustanud koroonaviirusega seotud viirused, kirjutab ERR Novaator.

Siiski pole teada, kuivõrd kaitsev niisugune immuunsus võib olla. Küll aga võib see leid aidata põhjendada, miks lapsed on raske haiguse suhtes vähem haavatavad.

Teadlased analüüsisid vereproove, mis olid kogutud Ühendkuningriigi täiskasvanutelt ja lastelt enne koroonaviiruse pandeemia algust 2019. aasta detsembris.

Samuti analüüsiti pandeemia algusperioodil antud nende inimeste vereproove, kelle koroonaviiruse test oli negatiivne. Proove võrreldi nendega, kes olid uude koroonaviirusesse nakatunud.

Uurijad kirjutavad, et sõltumatute testide tulemused näitavad antikehade olemasolu just mitte nakatunud inimestel, mis tunnevad ära uue koroonaviiruse.

Loe täisteksti saidil ERR Novaator

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!