Kuu aega tagasi oli Eesti haiglates aga vaid 79 üldpalati voodikohta ning 14 intensiivravikohta, mis tähendab, et tänase raskelt haiget arvu juures oleks haiglate võimekus sisuliselt ammendatud. Haiglad on aga vahepeal tegevusi ümber vaadanud ja teistest patsientidest eraldatud koroonahaigete kohti tublisti juurde tekitanud.

Terviseameti meditsiinistaabi juht Arkadi Popov ütles Fortele, et täna ollakse sisus, kus üldpalatite voodikohti on 159  ja lisaks kolmanda astme intensiivraviosakonna kohti 30. Juba homme ehk esmaspäeval tekib haiglates juurde veel 30 koroonahaigete voodikohta.

„Voodihõive ligi 50 protsenti," ütles Popov tänase seisu kohta.

14. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 75 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on viis patsienti. Koju saadeti 11 inimest, kolm inimest viidi üle teise haiglasse ning üks inimene viidu üle mitte-COVID-19 osakonda. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati eile 17.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 618 COVID-19 haigusjuhtumit 602 inimesega.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!